Praktický test

SIGMA sd Quattro H
SIGMA sd Quattro

v interiéri

infrared photo gallery

SIGMA

sd Quattro H

Fotografovanie v interiéroch

,môže prekvapiť a priniesť komplikácie.

V tomto článku sa zameriam na všeobecné fotografovanie v interiéroch. Portrét v interiéri môže znamenať naozaj akúkoľvek situáciu pri ktorej odfotografujeme ľudskú bytosť vo vnútri ( interiéri ). Dieťa v domácnosti, inscenované fotografovanie z bleskami, alebo jednoduchšie fotografovanie človeka, ktorý nám zapózuje v takom svetle aké máme k dispozícií v konkrétnom priestore. Podľa mňa je to všetko spadajúce do tejto kategórie.


Deti v interiéri

,dokážu ,,potrápiť,, zaostrovací systém

Neposedné deti je niekedy problém odfotografovať. Ja mám doma zrejme jeden z dokonalých príkladov dvojročného živého dieťaťa. Vlastne bol mojím prvým portrétnym objektom po rozbalení fotografického prístroja od SIGMY. Rýchlosť ostrenia to zvládla. Podľa počtu vydarených záberov môžem vyhlásiť, že ostriaci systém je viac ako len použiteľný. Pri večernom umývaní zubov, jazda na kolobežke cez predsieň bez okien, tancovanie pri umelom svetle, ktoré je u nás naozaj nízkej intenzity. To to všetko sú aktivity, ktoré sa mi podarilo veľmi krásne zachytiť na tento fotoaparát. Samozrejme spriahnutý dnes už s bežnými objektívmi SIGMA, ktoré k výsledku prispeli rovnako nesporne. Je pre mňa úžasne, že tieto pre mňa podstatné spomienky, mám vyhotovené v takej kvalite, pri ktorej mám dojem, že som si vytvoril akoby kópiu spomienky samotnej. Zrejme tomu vďačím najmä vlastnostiam vykorigovaných objektívov a senzoru Foveon x3 Quattro. Fyzikálne vlastnosti senzorov Foveon akoby veľmi potlačujú rôzne neduhy. Ostáva, len skutočný obraz takmer bez vád. Teda v porovnaní s bežnými senzormi iných výrobcov.

Tak tiež, nie vždy máme možnosť používať blesk, alebo výkonné trvalé osvetlenie. Môže za to napríklad moja zásada, nepoužívať blesk na bábätka, deti. Pri takom fotografovaní používam skôr prirodzené formy svetla. Na priložených fotografiách môžete vidieť, ako som vložil stočený led pás do kruhu pod plachtu, na ktorej som fotografoval moju najmenšiu modelku v rámci tohto projektu. Vďaka objektívom SIGMA som nemal problémy, ktoré by mi bránili v týchto podmienkach fotografovať kvalitne.


SIGMA kdekoľvek

Vďaka tomu, že posledné modely fotografických prístrojov sd Quattro a sd Quattro H sú bezzrkadlové, mal som možnosť ľahšie fotografovať v tesných priestoroch ako napríklad v aute. Nepotreboval som vidieť za každú cenu do hľadáčika a stačilo mi sledovať obraz na displayi. Fotografoval som aj v showroome s automobilmi, kde priestoru bolo viac a rovnako v hotelovom apartmáne. Čo sa týka práce v rôznych priestoroch, tak naozaj najväčšia výhoda oproti predošlým modelom bola zrovna ,,bezzrkadlovosť,,.

SIGMA kdekoľvek

Portrétne fotografovanie v interiéroch je jednoducho oslobodzujúce, viac zábava z vytvárania expozícií podľa predstáv. To všetko nám poskytuje fotografický systém SIGMA